Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / FRAGMENT KHMÉRSKÉHO RELIÉFU

< 34 >

FRAGMENT KHMÉRSKÉHO RELIÉFU

Kambodža, období Angkor (12.-13. století). Šířka 16 cm. 14.5 x 16.0 x 4.0 cm

24 000 Kč / 905 EUR
24 000 Kč / 905 EUR

Pískovec. Fragment zobrazuje s největší pravděpodobností tančící nebeskou vílu apsaru. Její hlavu zdobí čelenka a náušnice, krk náhrdelník a kolem pasu má uvázanou suknici s vlající šerpou. Výjev je rámován rostlinným motivem.