Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / DHARMAPÁLA JÁMANTAKA

< 67 >

DHARMAPÁLA JÁMANTAKA

Tibet, 19. století. 72,5 x 52 cm. 72.0 x 52.0 cm

40 000 Kč / 1 509 EUR
40 000 Kč / 1 509 EUR

Malba barvami na plátně. Rámováno. Thangka zpodobuje Jámantaku s buvolím obličejem a šesti démonskými tvářemi, které jsou doplněny dalším démonským obličejem mezi rohy. Svýma šestnácti nohama zašlapává těla bytostí.