Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / ZBROJ MODERNÍHO TYPU TÓSEI GUSOKU VE FORMĚ DÓ MARU TYPU JOKO HAGI OKEGAWA DÓ

< 18 >

ZBROJ MODERNÍHO TYPU TÓSEI GUSOKU VE FORMĚ DÓ MARU TYPU JOKO HAGI OKEGAWA DÓ

Japonsko, období Edo (16.-18. století). Výška 145 cm. 145.0 x 50.0 x 50.0 cm

280 000 Kč / 10 566 EUR
320 000 Kč / 12 075 EUR

Honosná zbroj sestává ze starší přílby sudži bači kabutó z konce 16. století s původním kováním dutého dekorativního nýtu tehen a klenotem maedate ve formě démona kidžin s perlou omnipotence hódžu. Černě lakovaný zvon hači, zlacené fukigaeši a kirizane šikoro, fukigaeši s rodovým znakem mon, kvalitní obličejová maska menpó ve formě me no šita bó se zlacenou ochranou hrdla tare. Černě lakovaný kyrys s ozdobným střapcem tósei sode je dekorován motivem botan to šiši, mytického lvíčka s pivoňkou, symbolizujícím krále květin i zvířat, což je odkazem na hru divadla Nó Šakkjó. Šino kote částečně zlacené, obdobně jako haidate a kusazuri. Doplněno transportní a instalační bednou joroi zucu.