Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / TSURUI (19. STOLETÍ)–ŘVOUCÍ TYGR NA SKÁLE

< 26 >

TSURUI (19. STOLETÍ)

ŘVOUCÍ TYGR NA SKÁLE

Japonsko, 19. století. 94 x 33 cm.

18 000 Kč / 679 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Závěsný svitek v brokátové montáži. Signováno: Tsurui (Kakusei). Pečeť: Tsuru. Obraz tygra na skalisku porostlém bambusovým mlázím je namalovaný ve stylu specialistů na malbu tygra - školy Kiši, která se tématu věnovala po celé 19. století. Signatura Tsurui by mohla patřit žáku zenového malíře Kakuteie (1722-1786), který pocházel z Nagasaki a poučil se v malbě „květin a ptáků” od čínského malíře Šen Nan-pina.