Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / KOLEKCE TŘÍ MINIATURNÍCH FIGUR

< 39 >

KOLEKCE TŘÍ MINIATURNÍCH FIGUR

Tibet a Mongolsko, 19. století. Výška 3,5 cm, 5 cm a 4 cm.

18 000 Kč / 679 EUR
60 000 Kč / 2 264 EUR

Zlacený bronz. Levá figura představuje buddhu medicíny Bhaišadžjagurua. V levé ruce drží nádobku na léky, ruka pravá vyjadřuje posunek plnění přání. Uprostřed se nachází bohyně se třemi tvářemi a třemi páry rukou, z nichž jedna drží „dordže” a druhá nádobku. Ostatní ruce ukazují mudru odhánění zlých sil. Figura vpravo reprezentuje vílu Sukánthí, jednu z pěti sester - víl, které obývají vrcholky Gauríšankaru.