< 40 >

BUDDHA AMITÁJUS

Mongolsko, 19. století. Výška 20,5 cm. 20.5 x 12.5 x 8.5 cm

18 000 Kč / 679 EUR

Zlacený měděný plech. Amitájus je transcendentním buddhou a emanací buddhy Amitábhy. Je spojován s dlouhým životem a jeho atributem je nádobka s nektarem nesmrtelnosti. Zdobí jej bódhisattvovské šperky, ke kterým patří náhrdelník, náramky a nákotníčky.