Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / TŘI MUDRCI V HORSKÉ KRAJINĚ

< 275 >

TŘI MUDRCI V HORSKÉ KRAJINĚ

Čína, 19. století. 118 x 26,5 cm. 118.0 x 26.5 cm

16 000 Kč / 615 EUR
18 000 Kč / 692 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Vlevo nahoře dlouhý třísloupcový kolofon v čínských znacích v konceptním písmu, signatura a dvě pečetě. Další pečeť je skryta v pravém dolním rohu mezi rákosím. Typické téma literátské malby s námětem tří mudrců na břehu jezera v krajině je provedeno technikou „kung-pi” (pečlivého štětce), kombinovanou s rozmývanou tuší v oblasti vertikálních homolí hor v pozadí.