Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / MEČ „MUMEI SUE KOTO MINO-DEN WAKIZAŠI”

< 36 >

MEČ „MUMEI SUE KOTO MINO-DEN WAKIZAŠI”

Japonsko, 16. století. Celková délka 77,5 cm, čepel 52,5 cm.

30 000 Kč / 1 153 EUR
30 000 Kč / 1 153 EUR

Hon zukuri, čú kissaki, iori mune, itame hada, nioideki komidare hamon s nidžúba, kinsudži etc. ve furutogi, 17. století. Owari sukaši cuba s motivem šihóken (čtyř stylizovaných buddhistických mečů ken), dó fuči s puncováním koke išime, menuki s námětem jeřábů curu, kuronuri saja. Edo - Tenšó koširae.