Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / MEČ „MUMEI ŠINTÓ WAKIZAŠI”

< 37 >

MEČ „MUMEI ŠINTÓ WAKIZAŠI”

Japonsko, 18. století. Celková délka 74 cm, čepel 51,7 cm.

25 000 Kč / 961 EUR

Hon zukuri, čú kissaki, čepel ve starém poliši, téměř nečitelná, hamon snad suguha, velice kvalitní dó išime dži taka zógan čimeguri no tacu signovaná cuba s motivem draka prolézající povrchem, šakudó Ómori fuči - kašira s motivem vln, kuro išime nuri saja, poškozený oplet rukojeti.