Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/04/2012, 14:00 / ŤIEN PO (20. STOLETÍ)–PTÁK NA BOROVÉ VĚTVI

< 157 >

ŤIEN PO (20. STOLETÍ)

PTÁK NA BOROVÉ VĚTVI

Čína, 80. léta 20. století. 68,5 × 46 cm. 68.0 x 46.0 cm

140 000 Kč / 5 747 EUR

Tuš na papíře. Volný list, podlepeno. Signatura a autorská pečeť. Ťien Po je šantungským malířem. Expresivita jeho výrazu je zaměřena spíše k sentimentální poloze, z jeho zkroušeného ptáka vyzařuje smutek a odevzdanost. V autorově skvělém gestickém přednesu poznáváme inspiraci mingským malířem Pa-ta Šan-ženem. Provenience: sbírka Josefa Hejzlara (1927-2012), českého historika umění, sinologa, překladatele a publicisty.