Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/04/2012, 14:00 / MUMEI KOTO Ó SURIAGE JAMAŠIRO-DEN KATANA V HIGO KOŠIRAE

< 200 >

MUMEI KOTO Ó SURIAGE JAMAŠIRO-DEN KATANA V HIGO KOŠIRAE

Japonsko, střední období Muromači, 15. století.

70 000 Kč / 2 873 EUR

Délka čepele: 61,5 cm, sori 1,5 cm. Forma čepele: hi zukuri. Hřbet čepele: iori mune. Textura překládání oceli: mokume/nagare hada s efekty jubaširi a čikei. Linie kalení: nie deki hamon na bázi suguha s komidare a množstvím efektů hataraki, poliš furutogi (hadori). Cuba: Higo tecu dži saju sukaši nunome zógan na pomezí nagamaru/nadekaku gata. Kování: tecu dži nunome zógan fuči kašira s námětem sakurových květů, šakudó kinmekki menuki (párové ornamenty) s florálním námětem. Rukojěť: hinerimaki cuka s poškozeným opletem. Pochva: kuronuri saya s lokálně oprýskaným lakem. Poznámka: jedná se o metalurgicky velice pěknou katanu pro jednoruční šerm (katateučimono), vytvořenou zkrácením delšího meče tači, v příslušenství ve vysoce hodnoceném stylu provincie Higo.