Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/04/2012, 14:00 / JIE ČCHIEN-JÜ (1907 - 1995)–DVĚ ŽENY S DÍTĚTEM A BANÁNOVÝM KVĚTEM

< 131 >

JIE ČCHIEN-JÜ (1907 - 1995)

DVĚ ŽENY S DÍTĚTEM A BANÁNOVÝM KVĚTEM

Čína, datováno: březen 1961. 46 × 35 cm. 46.0 x 35.0 cm

70 000 Kč / 2 873 EUR
390 000 Kč / 16 011 EUR

Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek. V kaligrafii se autor vyznává, že ho k namalování obrazu inspirovala scéna při jeho pobytu v prefektuře Si-šuang-pan-na v jünnanské prefektuře (hraničí s Barmou a Laosem). Provenience: sbírka Danušky Heroldové-Šťovíčkové.