Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/05/2011, 14:00 / VÁZA S BAŇATÝM TĚLEM A ÚZKÝM HRDLEM

< 177 >

VÁZA S BAŇATÝM TĚLEM A ÚZKÝM HRDLEM

Čína, přelom 17. a 18. století. Výška 26,5 cm. Ø 11 cm

12 000 Kč / 500 EUR
65 000 Kč / 2 708 EUR

Porcelán, malba kobaltem pod polevou, parciální zlacení. Vázu zdobí motivy dvorních dam a stolků s tradičními květinami komponované do kartuší tvaru okvětních lístků lotosu. Hrdlo zdobí dvě ucha tvaru hlav s kruhy. Na dně značeno listem artemisie.