Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/05/2011, 14:00 / PÁROVÉ VÁZY TVARU KUŽELKY S MÍRNĚ ROZEVŘENÝM HRDLEM

< 193 >

PÁROVÉ VÁZY TVARU KUŽELKY S MÍRNĚ ROZEVŘENÝM HRDLEM

Čína, 19.století. Výška 37 cm. 37.0 cm

24 000 Kč / 1 000 EUR
75 000 Kč / 3 125 EUR

Porcelán bělavá poleva, malba jasným kobaltem pod polevou. Po celém těle vázy jsou malovány výjevy z ženských palácových komnat, s dvorními dámami v interiéru naznačeném zástěnou a zahradními sedátky, stolky, banánovníkovými listy a blahopřejným motivem žezla žu-i. Na dně signováno érou Kchang-si.