Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/05/2011, 14:00 / BÓDHISATTVA AVALOKITÉŠVARA

< 155 >

BÓDHISATTVA AVALOKITÉŠVARA

Thajsko, 18. století. Výška 14,5 cm. 14.0 x 10.0 x 4.0 cm

17 000 Kč / 708 EUR
17 000 Kč / 708 EUR

Zlacený bronz. Buddha ve svém slitovném aspektu boddhisatvy Avalokitíšvary sedí na vysokém podstavci, který sestává ze tří vrstev, kde svrchní část tvoří lotosový květ padma. Boddhisatva zaujímá pozici spršamudra, dotýkání se země.