Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / TŘI FLÉTNOVÉ VÁZIČKY FAMILLE ROSE

< 313 >

TŘI FLÉTNOVÉ VÁZIČKY FAMILLE ROSE

Čína, 18. stol. 14.0 cm

26 000 Kč / 1 083 EUR

Porcelán, malba emaily a zlatem na polevě. Miniaturní párové vázičky zpodobňují skalku s pivoňkou a ptáčky. Větší váza s motivy skalky a párkem dlouhoocasých ptáků, doplněných kvetoucími pivoňkami ve stylu famille rose - kolem 1750.
 Provenience: sbírka Bohuslava Slánského, Praha.