Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / SEDÍCÍ BÓDHISATTVA S PAPRSKOVITOU SVATOZÁŘÍ

< 143 >

SEDÍCÍ BÓDHISATTVA S PAPRSKOVITOU SVATOZÁŘÍ

16. - 17. stol. 47.0 cm

28 000 Kč / 1 166 EUR
28 000 Kč / 1 166 EUR

Řezba ve dřevě pokrytém červeným lakem a zlacením. Na vysokém, osmivrstevném podstavci sedí na lotosovém květu v neobvyklé pozici s pokrčenou pravou nohou bódhisattva, jeho hlava je skloněná a ruce sepjaté v gestu pokorné úcty (múdra aňdžalí). Za hlavou s vysokým účesem zakrytým čapkou je na zvláštní podpěře umístěna kruhová svatozář s reliéfní řezbou mraků, z jejíhož středu se paprskovitě rozbíhají zakulacené tyčky.