Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / PŘENOSNÝ OLTÁŘ ZUŠI S HROZIVÝM OCHRÁNCEM FUDÓ MJÓ Ó

< 144 >

PŘENOSNÝ OLTÁŘ ZUŠI S HROZIVÝM OCHRÁNCEM FUDÓ MJÓ Ó

Období Edo, 19. stol. 13.5 cm

12 000 Kč / 500 EUR
18 000 Kč / 750 EUR

Řezba ve dřevě, zlatý a černý lak. Božstvo Fudó Mjó ó stojí na podstavci ve středu oltáře a za zády má plamennou aureolu. Skříňka oltáříku je uvnitř zlacená, vně je pak chráněna černým lakem. Na dřevěné sošce jsou patrné zbytky polychromie.