Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / ŤIE WEJ-ČCHU (20. století)–PASÁČEK A PADAJÍCI ČERVENÉ LISTÍ

< 133 >

ŤIE WEJ-ČCHU (20. století)

PASÁČEK A PADAJÍCI ČERVENÉ LISTÍ

Datováno 1989 v Šen-jangu. 70.5 x 47.0 cm

35 000 Kč / 1 458 EUR

Signováno Ťie Wej-čchu a čtyři pečetě autora. Tuš a barvy na papíře, rámováno. Nápis: Podzimní vítr sfoukává červený déšť. Verš z básně Starého pána Čching Sianga (Š-tchao). Malíř Ťie je profesorem na šan-tungské Vysoké škole uměleckoprůmyslové
v Ťi-nanu. Motiv pasáčka a vodních buvolů je v Číně velmi oblíbený. Motiv stromů s padajícím listím Ťie zřejmě převzal od svého bezprostředního vzoru, profesora Li Kche-žana.