Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / NEBEŠŤANÉ S HUDEBNÍMI NÁSTROJI

< 84 >

NEBEŠŤANÉ S HUDEBNÍMI NÁSTROJI

Pozdní dynastie Čching, přelom 19. a 20. stol. 50.0 cm

35 000 Kč / 1 458 EUR
35 000 Kč / 1 458 EUR

Řezba ve dřevě zlacená lakem zbodobuje čtyři postavy v mracích a velkého draka se čtyřmi pařáty. Nejvýše umístěná postava, nesoucí ústní varhánky šeng, letí na fénixu s rozepjatými křídly. Tyto atributy odpovídají taoistickému božstvu Čchiao. Pod ní bojovný bůžek - chlapec Na-čcha. V protější sekci nahoře se nalézá postava hráčky na loutnu pchi-pcha, pod ní mladý flétnista, pravděpodobně jeden z „osmi nesmrtelných“.