Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / ČUNG KCHUEJ OBKLOPENÝ ZKROCENÝMI DÉMONY

< 85 >

ČUNG KCHUEJ OBKLOPENÝ ZKROCENÝMI DÉMONY

Jižní Čína, 19. stol. 110.0 cm

65 000 Kč / 2 708 EUR

Sousoší, vyřezané z kořenů stromu, je typickou ukázkou precizní lidové řezby na jihu Číny konce 19. století. Čung Kchuej je ochráncem před zlými duchy a bojovník s démony. Má na sobě pro něj typické těžké vysoké boty, klobouk a v ruce drží obávaný dlouhý meč.