Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / MIAO PCHEJ-LUNG (19. století)–KVĚTINY ČTYŘ ROČNÍCH DOB

< 123 >

MIAO PCHEJ-LUNG (19. století)

KVĚTINY ČTYŘ ROČNÍCH DOB

Datováno 1839. 125.0 x 28.5 cm

40 000 Kč / 1 666 EUR
40 000 Kč / 1 666 EUR

Signováno Ťün-čch’. Párové svitky, tuš na hedvábí, rámováno. Velmi úzký formát obrazů vyplňují nahoře a dole květiny, uprostřed jsou kurzívní kaligrafií zapsány básně s námětem květin a ročních dob. Na prvním svitku
se v dovětku malíř odvolává vzoru sungského malíře Sü Čchung-S’, na druhém svitku se dovolává na Jün Šoupchinga - slavného malíře květin ze 17. století. Provedení je elegantní a vytříbené. Ukázkový příklad malby vzdělanců wen-žen chua, která spojuje malbu tuší, kaligrafii a poezii. Provenience: z pozůstalosti po malíři Vojtěchovi Sedláčkovi.