Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / SIE WU-ŤIANG (19. - 20. století)–BUJARÉ VESELÍ - KOPIE OBRAZU OD ČCHIOU JINGA ZE 16. STOL.

< 124 >

SIE WU-ŤIANG (19. - 20. století)

BUJARÉ VESELÍ - KOPIE OBRAZU OD ČCHIOU JINGA ZE 16. STOL.

32.5 x 276.0 cm

34 000 Kč / 1 416 EUR
65 000 Kč / 2 708 EUR

Signováno Sie Wu-ťiang. Vodorovný svitek, tuš a slabé barvy na papíře. Nadpis uvádí, že jde o kopii obrazu malíře Čchiou Jinga ze 16. století. Při pravém okraji pečeť sběratele. Figurální scéna se odehrává v exteriéru, zřejmě o svátku podzimního úplňku. Zprava skupina hudebníků, poté křepčící prostě odění senioři, mezi nimi na zemi soupravy na víno. Výjev uzavírá rodina: muž s ženami a dětmi v řadě, v pozadí stařík s chlapcem, který mu masíruje záda. Postavy se pohybují ve volném prostoru, jsou ztvárněny přirozeně a s lehkostí typickou lineární malbou vyplněnou různými odstíny modré a oranžové. Připojený kolofon napsal Čou Lien-tchang, malíř pocházející ze Šan-tungu za dynastie Čching. Zapsal, že je žákem autora, a obdivuje se, jak dokonale jsou zachyceni staří muži v pohybu.