Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / LU KUANG-ČAO (20. století)–KUŘE A VÁŽKA

< 135 >

LU KUANG-ČAO (20. století)

KUŘE A VÁŽKA

50. léta 20. stol. 33.5 x 33.0 cm

15 000 Kč / 625 EUR
17 000 Kč / 708 EUR

Signováno Lu Kuang-čao. Tuš a barvy na papíře, hedvábná bordura, rámováno. Motivy rákosí, kuřete a vážky jsou v čínském malířství velmi oblíbené, a to zejména
v díle Čchi Paj-š’e, kterého Lu zřejmě pokládá za svůj hlavní vzor.