Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / KOTÓ HAMINDAŠI TANTÓ

< 221 >

KOTÓ HAMINDAŠI TANTÓ

Období Muromači, 16. stol. 26.5 cm

25 000 Kč / 1 041 EUR
25 000 Kč / 1 041 EUR

Sign.: Nóšú džú Kaneoto saku. Nagasa (délka čepele): 26,5 cm. Cukurikomi (forma): hira zukuri. Hada (textura): itame hada. Hamon (linie kalení): nioi deki gunome midare se sunagaši. Bóši (hrot): ó maru. Koshirae (montáž): železná fuči - kašira atrib. Šóami s námětem cukimi (zajíc a měsíc), železná Šóami cuba s motivem rybích koster, menuki s rodovým znakem kiri mon.