Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / DVORSKÝ DIPLOMATICKÝ KORD GIREITÓ

< 222 >

DVORSKÝ DIPLOMATICKÝ KORD GIREITÓ

Období Meidži (1868 - 1912) 75.5 cm

55 000 Kč / 2 291 EUR
55 000 Kč / 2 291 EUR

Vzácný a výborně zachovalý kord s původní pochvou a portepe. Bronzové součásti garnitury precizně cizelovány, zlaceny a místně puncovány v technice nanako. Leptaná čepel, dekor císařských výsostných symbolů - sedmnáctivýhonkové paulónie. Střapec protkávaný zlatým drátkem, což byl stupeň pro vyšší diplomaty jmenované osobně císařem (čokunin). Pochva je černě lakovaná. (Swords of imperial Japan - str. 102, Japanese Military and Civil Swords and Dirks - str. 161). Délka čepele 60.2 cm, celková délka 75.5 cm, s pochvou 82.3 cm.