< 289 >

JEZDECKÝ PORTRÉT

Severní Indie, Ambér, poč. 18. stol. 19.6 x 15.8 cm

50 000 Kč / 2 083 EUR

Miniatura, barvy na papíře. Muž je zde zobrazen na klusajícím koni, pušku má volně položenou přes levé rameno. Je oděn ve slavnostní oblečení. Jezdecké portréty se staly v Indii oblíbenými
až na konci 17. století, a to díky vzrůstajícímu vlivu evropských mocností.