Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / DHARMAPÁLA JAMÁNTAKA

< 15 >

DHARMAPÁLA JAMÁNTAKA

Tibet, 15. stol. 16.0 cm

36 000 Kč / 1 500 EUR
70 000 Kč / 2 916 EUR

Zlacený a polychromovaný bronz. Jamántaka patří do skupiny osmi dharmapálů v kategorii hněvivých božstev. Jeho hlavním posláním je bojovat se smrtí. Má tři démonské obličeje s okem uprostřed čela a šest rukou. Je zpodobněn v sexuálním spojení s partnerkou (jóginí) Vidjádharou.