< 44 >

CHLAPEC NA SLONOVI

Dynastie Ming, přelom 16. a 17. stol. 32.5 cm

14 000 Kč / 583 EUR
14 000 Kč / 583 EUR

Bronz. Plastika se výrazně člení na jezdce na slonu a vysoký, poměrně složitý podstavec. Jezdec, podle úpravy vlasů jde o dítě, má nápadné oblečení - přiléhavou kazajku, plandavé hedvábné kalhoty, pásek s volnými konci a obuv. Figura zřejmě představuje taoistický protějšek buddhistického Samanthabhadry, který také bývá zobrazován na slonu. Provenience: sbírka Bohuslava Slánského, Praha.