< 323 >

ČAJOVÝ SERVIS

Čína, období Čchien-lung, 2. polovina 18. stol.

30 000 Kč / 1 250 EUR

Porcelán, malba emaily růžové skupiny na bílé polevě, hnědá moka poleva. Čajový servis skládající se z pěti šálků s podšálky, konvičky a cukřenky bez víčka. V kartuších tvaru vějířů a listů motivy pivoněk a chryzantém.
 Provenience: sbírka Bohuslava Slánského, Praha.