Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / BÓDHISATTVA KUAN-JIN

< 59 >

BÓDHISATTVA KUAN-JIN

Dynastie Čching, 19. stol. 16.5 cm

8 000 Kč / 333 EUR
14 000 Kč / 583 EUR

Zlacený bronz. Avalókitéšvara je v mahájánovém buddhismu jeden z nejvýznamnějších bódhisattvů. Ztělesňuje soucit. Čínská podoba Avalókitéšvary se nazývá Kuan-jin. Na hlavě má umístěný šperk se zobrazením Buddhy Amitábhy.