Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 18/11/2018, 15:00 / ITALSKÝ MISTR (18. STOLETÍ)–Muž s dýmkou

< 51 >

ITALSKÝ MISTR (18. STOLETÍ)

Muž s dýmkou

96 x 81 cm. 96.0 x 81.0 cm

200 000 Kč / 8 000 EUR
210 000 Kč / 8 400 EUR

Olej na plátně. Obraz představuje sebevědomě stojícího muže v červené čapce a s dýmkou v ústech. Nápadné oblečení v zářivých barvách a bílá zástěra napovídají, že by se mohlo jednat o hostinského. Jednoduché tmavé pozadí umocňuje působení jasných barev oděvu. Můžeme si všimnout detailů jako je náušnice, knoflíčky na hrudi, které se postupně rozepínají, nebo neupravený rukáv košile, vykukující z pod dalších vrstev oblečení. Při bližším zkoumání také zaregistrujeme jemný kouř vycházející z mužových úst, načervenalé tváře a nos (možná od alkoholu) anebo váčky kolem velkých hnědých očí.