Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / JÜAN SUNG-NIEN (1895-1966)–ŘÍČNÍ KRAJINA

< 184 >

JÜAN SUNG-NIEN (1895-1966)

ŘÍČNÍ KRAJINA

Čína, nedatováno. 16,3 x 11 cm.

15 000 Kč / 566 EUR
26 000 Kč / 981 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Signováno Sung-nien Pečeť: Sung-nien. Plochá krajina s meandrem ubíhá do dálky, v zadním plánu se tyčí mohutná šedá hora. Pozornost upoutávají kulturní detaily - lodě kotvící v zátoce, městská hradba a stupňovitá pagoda, která ční nad ní. Tuš je aplikována suchým štětcem, barvy jsou tlumené a z celého výjevu dýchá klid. Obraz dokládá malířovu vynikající techniku.