Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / OBOUSTRANNÝ SKLÁDACÍ VĚJÍŘ

< 120 >

OBOUSTRANNÝ SKLÁDACÍ VĚJÍŘ

Čína, dynastie Čching (18. století). 22 x 34 cm.

32 000 Kč / 1 207 EUR
37 000 Kč / 1 396 EUR

Tuš a barvy na papíře, dřevěná rukojeť dekorovaná různobarevnými laky a zlacením v podobě draků a zvířecích postav. Na přední straně žánrový motiv s dvorními dámami, hodnostáři a sluhy na břehu řeky, ke kterému přijíždí loďka. Rubovou stranu zdobí výjev urozeného páru s ozbrojeným dopovodem při odpočinku v horské krajině.