Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / ŤIANG JÜ-ŤIEN (19. STOLETÍ)–ORCHIDEJE NA SKALISKU

< 295 >

ŤIANG JÜ-ŤIEN (19. STOLETÍ)

ORCHIDEJE NA SKALISKU

118 x 52 cm. 118.0 x 52.0 cm

26 000 Kč / 1 000 EUR
85 000 Kč / 3 269 EUR

Tušová malba na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Nápis: báseň v kurzivním stylu, věnování Tchao Sienovi. Signováno: Ťü Tching Ťiang Jü-ťien. Dvě pečetě. Provenience: sbírka Josefa Hejzlara. Ťiang Jü-ťien (přezdívka Ťü Tching) pocházel z Che-nanu. Byl vzdělancem, kaligrafem a vynikajícím malířem tušových orchidejí.