Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / ČCHIOU JING (1493-1560) - PŘIPSÁNO–KRAJINA S VODNÍM PALÁCEM

< 273 >

ČCHIOU JING (1493-1560) - PŘIPSÁNO

KRAJINA S VODNÍM PALÁCEM

Čína, dynastie Čching. 107 x 39,5 cm. 107.0 x 39.5 cm

28 000 Kč / 1 076 EUR
180 000 Kč / 6 923 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Signováno při levém dolním okraji: Š'-čou, Čchiou Jing č'. Pečeť: Š'-čou. Báseň složenou z osmi sedmislabičných veršů v horní části obrazu nadepsal v úřednickém písmu Wen Pcheng. Nápis doplněn dvěma pečetěmi: 1. Wen Pcheng, 2. San-kao. Čchiou Jing byl profesionálním malířem, jehož obrazy ve stylu „kung-pi” (pracného štětce) našly odezvu mezi vzdělanou elitou. K ní patřil i Wen Pcheng (1499 - 1573), nejstarší syn nesmrtelného malíře Wen Čeng-min-ka, který vynikl jako kaligraf v archaických stylech, zejména v pečetním a úřednickém písmu.