Olivia Longstaff

Arcimboldo / Galerie / Olivia Longstaff

Nové obrazy Olivie Longstaff v sérii Tension připomínají momentky, v nichž mladá umělkyně objevuje dynamiku v zacházení s hmotou barev - v jejich smyslné, hmatatelné věcnosti. Olivia zkoumá, jakým způsobem se barva pohybuje a jak se její povaha může dramaticky změnit díky jednoduché manipulaci s jejími fyzickými vlastnostmi.

5. 3. - 10. 3. 2019
T: +420 725 175 550
E: info@arcimboldo.cz
Sdílet:

Technikou ředění pomocí terpentýnu hluboké tóny hustých nánosů barev přecházejí v jemné až téměř průsvitné barevné závoje. Na ploše obrazu jsou tak mechanické, záměrně vytvořené okraje substancí vystaveny erodujícímu procesu, které barvivo uvádí do pohybu a ovlivňuje jeho rychlost danou gravitací a časem.

Clyfford Still říká: "Nejlepší práce jsou často ty, které obsahují co nejmenší množství nejjednodušších elementů... pokud se však na ně zadíváte pozorněji, začnete vidět mnohem víc." Obrazy Olivie Longstaff v tomto směru s jistotou obstojí.

Narbi Price, Leden 2019

Slova umělce

Tato umělecká série vznikla jako reakce na místo/prostor. Neustálý rozpor mezi tím, co by mělo či nemělo být. Malby se zabývají rivalitou mezi plánovaným a náhodným růstem. Jedná se o vhled do komplexní sestavy napětí a sepětí člověka s přírodou a zdůraznění soupeření o kontrolu nad prostředím, které je stále ohrožováno přirozenými procesy a časem.

Zobrazuji bloky tvořené silnými nánosy barev, které plátnu dominují a jsou v kontrastu s jemným použitím pigmentu, který nechávám stékat směrem dolů za pomoci teprentýnu. Terpentýn narušuje ostré tvary bloků, čímž oslabuje jeho pevnost a sílu. Tato technika mi umožnila vytvořit napětí mezi záměrně vytvořenými liniemi a organickým proudem terpentýnu, který tuto linii protíná a rozbíjí.

Olivia Longstaff

* 1. srpna 1997

  Olivia Longstaff se narodila v Anglii v Severním Yorkshiru (1997), později, když jí bylo 13 let se s rodinou přestěhovala do Bruneje, kde rozvíjela svou fascinaci pro rozmanitosti jiné kultury a klimatu. V roce 2016 dokončila školu Fettes v Edinburghu a začala studovat výtvarné umění na univerzitě v Newcastlu. Tento vzdělávací program je v současné době zařazen na 1. místo ve Velké Británii pro oblast umění a designu, a toto město je zároveň jedním z hlavních měst umění v rámci Spojeného království.

  Za zdroj své inspirace považuje hlavně německého umělce Anselma Kiefera. Monumentální měřítko jeho práce v kombinaci s aplikací větších vrstev barvy a použití smíšených médií dodávají jeho dílům na dramatičnosti. Tento způsob tvorby inspiroval Olivii k práci s povrchem, kde se objevuje například písek, šelak a akrylová barva nanesená na MDF desky spíše než-li na plátno, což vytváří dojem průmyslové dynamiky. Od té doby zkoumá možnosti olejové barvy tím, že manipuluje s jejími fyzikálními vlastnostmi.

  Poslední sólová výstava nazvaná ‘Materials under Stress’ se konala v roce 2018 v Biscuit Factory Gallery v Newcastle upon Tyne. Série zde vystavených obrazů prozkoumávala fyzická omezení materiálů tím, že se pokoušela o změnu formy a funkce.

  Přihlašte se k odběru newsletteru

  Získávejte informace o našich aukcích a výstavách

  close