Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 18/11/2018, 15:00 / ŘÍMSKÁ ŠKOLA (17. STOLETÍ)–Zátiší s opicí

< 56 >

ŘÍMSKÁ ŠKOLA (17. STOLETÍ)

Zátiší s opicí

100 x 134 cm.

225 000 Kč / 9 000 EUR
410 000 Kč / 16 400 EUR

Olej na plátně. Na tomto obraze můžeme vidět krásně propracované zátiší s listovím a různými druhy ovoce, jako jsou hroznové víno, granátová jablka, švestky a hrušky. Pravou část obrazu zabírá postava opice, která si na ovoci pochutnává. Na základě použití barev a kompozice lze usuzovat, že dílo vytvořil Giovanni Battista Crescenti, italský malíř a architekt raného baroka pocházející z prominentní rodiny. Působil v Římě a ve Španělsku a byl to bratr kardinála Piera Paola Crescentiho.