Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 18/11/2018, 15:00 / SEBASTIANO RICCI (1659–1734)–Svatý při modlitbě

< 22 >

SEBASTIANO RICCI (1659–1734)

Svatý při modlitbě

44 x 29 cm.

200 000 Kč / 8 000 EUR

Olej na plátně. Znalecký posudek: Dr. Dario Succi, Gorizia. Malý olejový náčrt Sebastiana Ricciho ukazuje mnicha při modlitbě v divoké krajině a nechává na diváka působit spontánní dojem a uvolněnou kompozici této malby. Olejové skici, zvané bozzetto, se postupně vyvinuly do samostatné umělecké formy. Zvláště v Benátkách 18. století byla bozzetta velice populární a jejich produkci se věnovali nejvýznamnější benátští malíři, jakými byli právě Sebastiano Ricci, či Giambattista Tiepolo, Francesco Pittoni a Giovanni Battista Piazzetta. Nový vrchol expresivní formulace a barevné síly se také rychle rozšířil po celém jižním Německu.