Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 18/11/2018, 15:00 / NĚMECKÝ MISTR (18. STOLETÍ)–Párová lovecká zátiší

< 25 >

NĚMECKÝ MISTR (18. STOLETÍ)

Párová lovecká zátiší

129 x 113 cm.

375 000 Kč / 15 000 EUR

Olej na plátně. Tyto párové obrazy byly vytvořené pravděpodobně ve druhé polovině 18. století v jižním Německu a sloužily k ozdobě loveckého zámečku či panského sídla. Inspirační zdroje můžeme hledat u malířů jako Frans Snyders a Paul de Vos. První malba zobrazuje rozzuřeného medvěda, na kterého útočí šest loveckých psů. Jeden ze psů utrpěl zranění a leží na zádech. Scéna je umístěna do horského lesa s bujnou vegetací a skalisky. Na druhém obraze vidíme čtyři psy v souboji se zraněným vlkem, který se zakousl do jednoho ze psů. Výjev se odehrává na kamenném plácku u lesní tůně. Doplňují ho různé druhy stromů, keřů a bezkvětých rostlin. Na pozadí vidíme horskou krajinu.