Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 18/11/2018, 15:00 / JAN WYCK (1652–1700)–Kopcovitá lesní krajina s vozem

< 44 >

JAN WYCK (1652–1700)

Kopcovitá lesní krajina s vozem

59 x 89 cm.

200 000 Kč / 8 000 EUR

Olej na plátně. Signováno: J. Wyck. Holandský barokní malíř Jan Wyck je nejvíce znám pro své malby bitevních výjevů, loveckých scén a krajin. Stejně jako mnoho jeho současníků i Wyck vycestoval do Anglie, kde nakonec zůstal a tvořil až do své smrti. V době, kdy francouzští umělci dominovali žánru, příchod Wycka a dalších holandských a vlámských umělců do Velké Británie po roce 1660 tam působil jako katalyzátor rozvoje vojenského a námořního umění. Této mnohafigurální kompozici dominuje povoz tažený koněm, který projíždí mírně zarostlou krajinou. Před tímto uskupením se nachází další tři volně jedoucí koně, přičemž jeden je osedlán a vede celou výpravu. Na obraze dále vidíme matku s dětmi, odpočívající pár pod stromem nebo tři jezdce na koních. V pozadí je zpodobena kopcovitá krajina a veduta města. Celý výjev je vyveden v zemitých tónech s teplou atmosférou.