< 23 >

Severní Evropa, počátek 18. století

Tržiště před městskými branami

olej na dřevě 62.0 x 102.0 cm

250 000 Kč / 10 000 EUR
0 Kč / 0 EUR

V prvním plánu malby se nachází tržiště s proudícími davy nakupujících a prodávajících. Obchoduje se zde s látkami, nádobím a mnohým dalším. Potkávají se zde lidé různých společenských vrstev a postavení. V druhém plánu dochází ke kolizi koňských spřežení a prostého obyvatelstva, kde účastníci v chaosu uskakují a tlačí se jeden na druhého. Přes řeku vede most, který směřuje k bohaté městské zástavbě zahrnující i klášter. V posledním plánu je zobrazena mírně kopcovitá krajina a nebe s hustým mračnem. Signováno: Schmidt