< 32 >

Italská škola (17. století)

Mystické zasnoubení sv. Kateřiny Alexandrijské

olej na mramory 19.0 x 25.0 cm

65 000 Kč / 2 600 EUR
65 000 Kč / 2 600 EUR

Obraz vznikl zřejmě mezi roky 1620-1640. Zajímavostí je použití mramorové desky jako podkladu pro olejomalbu. Mramor vytváří zlatavé pozadí s jemným žilkováním, které vnáší do obrazu zvláštní mystickou atmosféru a umocňuje celý výjev. Scéna zobrazuje, jak malý Ježíšek navléká sv. Kateřině prsten. Ta má vedle sebe svůj typický atribut v podobě kola s hroty a palmovou ratolest, zobrazovanou ve spojitosti s křesťanskými světci-mučedníky. Scéně je přítomna Panna Marie v klasicky červeném šatu s modrým pláštěm a sv. Josef, sedící v pozadí.