< 42 >

Antonio Francesco Peruzzini (c.1650 - 1724) - připsáno

Mniši v krajině

olej na plátně 40.0 x 53.0 cm

120 000 Kč / 4 800 EUR
0 Kč / 0 EUR

Peruzzini navštívil Benátky, Boloňu, Modenu, Parmu a další italská města. Spolupracoval se Sebastianem Riccim, ale také například s Alessandrem Magnascem, pro kterého maloval krajinná pozadí na jeho obrazech s menšími figurami. V Loretu namaloval dvě krajiny s náměty bouří, ovlivněné obrazy Salvatora Rosiho. Jeho díla jsou typická svým tmavším laděním barev do zelené a modré. Často jsou zobrazovány jednotlivé vysoké stromy v nezvyklých úhlech a důležitou roli hraje též nebe s dramatickými mračny. Tato expresivní malba vyobrazuje tři postavy mnichů v prorostlé krajině uprostřed s průhledem na vzdálenější mírné kopce a naznačenou řeku. První mnich v bílé sutaně je usazený na kameni a soustředěně si čte v knize, druhý se v kleku modlí ke Kristu na kříži a třetí mnich ve stínu spí.