Arcimboldo / Aukce / Jak dražit přes Invaluable

Jak dražit přes Invaluable?

Podávání nabídek v časově omezených online aukcích Invaluable

Vzhledem k tomu, že zájem o elektronický obchod se po celém světě stále zvyšuje, čím dále tím větší počet zájemců začíná aktivně využívat výhod internetových aukcí. 

Přihazování v jakékoli internetové aukci může být vzrušující ale zároveň i potenciálně znervózňující až frustrující zároveň. Pokud jste zvyklí na klasické aukce s přímým kontaktem s aukčním domem, ať už přímo v sále, nebo po telefonu, či internetu, může pro Vás být zajímavou alternativou on-line časově omezená aukce.

Co je časově omezená aukce?

Časově omezené aukce probíhají - jak již napovídá jejich název - po určitou předem danou dobu, což zájemcům umožňuje se včas v klidu zaregistrovat a s rozmyšlením učinit maximální nabídky na položky o které mají zájem. V průběhu aukce mají dražitelé možnost svou nabídku kdykoliv zvýšit.

Pro ty, kteří se s tímto formátem aukce setkávají poprvé, nabízíme několik tipů pro úspěšné vydražení předmětů jejich zájmu v časově omezené aukci na Invaluable.

Dražte tak jak Vám to vyhovuje

Chcete-li v časově omezené aukci přihodit, je nejprve třeba se zaregistrovat na stránkách Invaluable (zde) a pak se do aukce, kde chcete dražit, přihlásit.

Poté zadejte svou maximální nabídku – nejvyšší cenu, kterou byste za předmět byli ochotni v aukci zaplatit (jedná se - tak jako v klasické aukci - o cenu „přiklepnutou na sále“, tedy takzvaný „hammer price“ ke které je ještě připočítána provize aukčního domu – celkovou cenu včetně provize vidíte při podávání nabídky přímo v ovládací konzoli na počítači, nebo v mobilní aplikaci). Od toho okamžiku za Vás Invaluable bude v aukci přihazovat tak, že zůstanete dražitelem s nejvyšší nabídkou, a to až do výše vaší maximální nabídky. Tím, že zadáte svou nejvyšší nabídku, získáte i jistotu, že svůj limit nepřekročíte. Pokud jsou více dražiteli podány rovnocenné maximální nabídky, má první obdržená nabídka preferenci.

Sledujte své nabídky v ovládacím panelu na stránce My Bids (Moje nabídky), a to buď prostřednictvím e-mailu nebo pomocí mobilní aplikace Invaluable na iOS nebo Androidu. Bude-li jiným dražitelem učiněna nabídka vyšší než Vaše momentálně nejvyšší nabídka, budete na to e-mailem upozorněni a budete mít čas svou nabídku, v případě Vašeho zájmu, zvýšit. Uzavření nabídek v časově vymezené aukci je určeno definovaným koncovým časem. U každé položky v časově vymezené aukci na Invaluable jsou uvedeny datum a čas ukončení podávání nabídek. Vaše nabídka musí být odeslána nejpozději do této doby.

Mějte své nabídky pod kontrolou

Časově ohraničená aukce končí v čase určeném prodávajícím, může však být prodloužena, pokud jsou příhozy podány ještě v posledních pěti minutách před ukončením aukce jednotlivých položek. Toto opatření existuje proto, aby byla všem dražitelům poskytnuta při aukci stejná šance (tím že se zabrání přebití nabídky v posledních sekundách aukce, tak jak se to často děje v aukcích na eBay).

Pokud jste při ukončení aukce zůstali dražitelem s nejvyšší nabídkou a předmět jste vydražili, obdržíte potvrzení e-mailem, nebo prostřednictvím mobilní aplikace.

Výhody časově omezených aukcí

Časově omezené aukce jsou ze své podstaty pomalejší a tím pádem přehlednější, a zvláště pro začínající dražitele méně stresující než aukce klasické.

Přes uživatelské rozhraní můžete přehledně sledovat své nabídky a zhodnotit své šance pravděpodobnosti úspěchu v aukci s přihlédnutím k tomu, jaký o Vámi sledované a dražené položky projevují zájem ostatní dražitelé.

Pokud nemůžete, nebo nechcete v průběhu aukce sedět u počítače, můžete sledovat její průběh a případně zvyšovat své nabídky prostřednictvím přehledné mobilní aplikace.

Pokud byste potřebovali s registrací pomoci, nebo v případě jakýchkoliv dalších dotazů ohledně aukcí na Invaluable nás kdykoliv kontaktujte na info@arcimboldo.cz.

Přihlašte se k odběru newsletteru

Získávejte informace o našich aukcích a výstavách

close