< 45 >

LOTOS

Datováno 1956. 66 x 34 cm. 66.0 x 34.0 cm

1 600 000 Kč / 66 666 EUR
7 100 000 Kč / 295 833 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Signatura: Šestadevádesátiletý Paj-š'. Pečeť: Paj-š'. Jedná se pravděpodobně o poslední lotos před malířovým skonem. Výtvarná zkratka jeho tušových maleb tehdy dosahovala vrcholu účinnosti a kvality. Lotos, stejně jako ostatní květy a ptáci, patřil k nejoblíbenějším malířským motivům starého pána Paj-š´ho. Provenience: sbírka českého sinologa. Publikováno: Josef Hejzlar - Čchi Paj-š', Praha, Odeon, 1970, strana 169. Josef Hejzlar - Chinese Watercolours, London, Octopus Books, 1978, barevná ilustrace číslo 55.