Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 05/12/2012, 17:00 / ČANG ŤÜN-KUO (*1945)–ALTÁNEK POD VODOPÁDEM

< 60 >

ČANG ŤÜN-KUO (*1945)

ALTÁNEK POD VODOPÁDEM

Čína, datováno 1987. 94 x 59 cm. 94.0 x 59.0 cm

40 000 Kč / 1 666 EUR

Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek, brokátová montáž. Čang Ťün-kuo pochází z okresu Li-sien v provincii Che-pej. V roce 1970 promoval v Pekingu na Ústřední škole uměleckých řemesel a od roku 1994 je členem Čínské asociace výtvarných umělců. Nápis: Na jaře 1987, Ťün-kuo. Signatura: Ťün-kuo. Pečeť hranatá negativní: Čang Li (podle rodného okresu), pečeť kulatá pozitivní: Čang. Pečeť v pravém rohu dole: Ťün-kuo šu-chua. Provenience: sbírka Daniely Šejnohové (1929 - 2011).