Arcimboldo / Aukce / ČÍNSKÉ UMĚNÍ A STAROŽITNOSTI 11/04/2021, 14:00 / KORBEL S BAREVNOU FIGURÁLNÍ SCÉNOU

< 115 >

KORBEL S BAREVNOU FIGURÁLNÍ SCÉNOU

Čína, konec období Čchien-lung, 18. století. Výška 13 cm. Ø 11 cm

10 000 Kč / 400 EUR

Válcovitý korbel evropského tvaru je opatřen ouškem s motivem dračí hlavy. Vnější stěny zdobí narativní scéna s mandarínskou rodinou a sluhy na verandě před pavilonem na břehu řeky. V pozadí je nazančena silueta horské krajiny. Motiv rámován nekonečným želvím krunýřem a na zadní straně doplněn geometrickým ornamentem bišamon kikkó. Hlavní panel obklopuje trojice květinových medailonků. Vnitřek korbelu je bílý, podední neglazované.