Arcimboldo / Aukce / ČÍNSKÉ UMĚNÍ A STAROŽITNOSTI 11/04/2021, 14:00 / VELKÁ VÁZA TVARU KUŽELKY S DEKOREM FAMILLE VERTÉ

< 107 >

VELKÁ VÁZA TVARU KUŽELKY S DEKOREM FAMILLE VERTÉ

Čína, dynastie Čching, apokryfně značeno Kchang-si, 19 století. Výška 47 cm. Ø 16 cm

100 000 Kč / 4 000 EUR

Porcelánová váza je zdobená barevnými emaily v barevné škále "famille verté". Tělo vázy pokrývá panoramatická malba zobrazující skupinu devíti ženských postav ve hře na hudební nástroje. Komorní scénu zasazenou na zahradní terase rámuje červené zábradlí, skalka a vzrostlé stromy. Mírně zvednutá ramena vázy zdobí geometrický dekor se čtyřmi kartušemi se symbolem čtyř ušlechtilých dovedností.Na podední značeno "Vytvořeno za éry Kchang-si za velkých Čchingů" v dvojitém kruhu.