< 16 >

BUDDHA MEDICÍNY - BHAIŠADŽJAGURU

Mongolsko, ve stylu Dzanabadzarovy školy, 19-20 století. 27.0 x 19.0 x 12.0 cm

50 000 Kč / 2 000 EUR
200 000 Kč / 8 000 EUR

Zlacený bronz. Socha buddhy medicíny je provedena ve stylu typickém pro vrcholné období mongolského sochařství v 18. století následující dílo největšího mongolského sochaře - Öndör-gegéna Dzanabadzara. Pro tento styl jsou příznačné harmonické proporce figury, klidný, líbezný výraz obličeje, vysoký, plasticky provedený lotosový trůn i dokonalé řemeslné provedení a vysoké zlacení.